2020 JitzKing Miami
Jan 24
Miami, FL

Superfights 

Richie “Boogeyman” Martinez (10th Planet) vs Enrico Cocco (Zen Jiu Jjitsu) 185 lbs

John Combs (Easton Training Center) v Kody Steele (Checkmat) 180 lbs

Renato Tavares (Renato Tavares BJJ) vs Marlon Medeiros (RMNU) 155 lbs

Pam Boveda (FightSports) vs Gillian Robertson (ATT Coconut Creek) 145 lbs

Andre Porfirio vs Jarrod Anderson

Mariuxi Llaguno (ATT Weston) vs Jessica Aguilar (Liborio BJJ) 115 lbs

Lucas Araujo Gomes (Alliance Key Biscayne) vs Jim Alers (Alers Martial Arts) 165 lbs

Tyler Moore (Fabio Novaes BJJ) vs Marcelo Bruzzo (Carlson Gracie Miami) 215 lbs

Jasmine Rocha (Vagner Rocha Martial Arts) vs TBD 135 lbs

Jeremias Echevarria Suarez (Renzo Gracie Orlando) vs Benjamin Kunzle (FightSports) 165 lbs

Stephanie Leigh Kopacz (Marcio Cruz BJJ) vs Diane Portwood (GF Team/Beach BJJ) 155 lbs

Rafael Delgado (Gracie Barra Kissimmee) vs Danny Diaz (Team Alpha Miami) 145 lbs

Gaby Caro (Renzo Gracie Weston) vs Sofia Delgado (Team Alpha Miami) 135 lbs

Ethan Tran (Vagner Rocha Martial Arts) vs Carlos Sainz (Team Alpha Miami) 100 lbs


16 Man Tournament Under 145 lbs

  1. Emilio Hernandez (Zenith Tennessee Brazilian Jiu Jitsu Academy) 

  2. Adam Ferrera (GF Team/Beach BJJ) 

  3. Spencer Mumme (Gracie Apollo Beach) 

  4. Ethan Crelinstein (Renzo Gracie NYC)

  5. Orlando Castillo (FightSports) 

  6. Jay Ciotti (ATT Coconut Creek) 

  7. Andrew Tackett (Checkmat)  

  8. Rodrigo Francioni (FightSports)

  9. Corban Sainz (Team Alpha Miami)

  10. Kevin Granados (Xcel Jiujitsu)

  11. Guilherme Lima (Fabin Rosa) 

  12. Aidan Collins (Marcelo Pereira Martial Arts)

  13. Jose Cadavid (GF Team/Beach BJJ)

  14. Cristian Guzman (Gracie Barra Texas)

  15. Ricky Lule (10th Planet)

  16. JM Holland (10th Planet)


Teen Tournament Under 160 lbs 

  1. Mike Sainz Teen (Team Alpha Miami) 

  2. Achilles Rocha Teen (Vagner Rocha Martial Arts) 

  3. Enrico Said Teen (American Top Team Weston)

  4. Priam Shaffer Teen (Rillion Gracie Panama City)